noviny-sue-ryder

Milí přátelé,

i když začínají prázdniny a dovolené, těšíme se už na podzim, kdy budou vrcholit oslavy 20. narozenin Sue Ryder. V říjnu nás čeká narozeninový koncert Bratří Ebenů a pokud na něm chcete být s námi, neváhejte a kupte si lístek. Připravujeme také výstavu fotek o životě v Sue Ryder.

Při sepisování příběhů a výpovědí lidí, kteří byli či stále jsou s námi, se objevují i zdánlivé drobnosti, přesto důležité. Při vyprávění o panu Bohuslavovi, letci RAF, jsme zjistili, že krásný javor na zahradě Sue Ryder byl vysazen pár dní po jeho smrti na základě přání, aby po něm v Sue Ryder něco zůstalo. Pohled na ten strom se mi změnil…

Hezké léto vám přeje

Pavla Bajerová

Koncert Bratří Ebenů k 20 letům Sue Ryder

Při příležitosti oslav 20. výročí Sue Ryder jsme pro naše příznivce, podporovatele a přátele připravili na čtvrtek 4. října narozeninový koncert Bratří Ebenů v Divadle ABC. Pokud byste se i Vy chtěli zúčastnit, můžete. Zbývá ještě 80 lístků. Prodej lístků zde.

sluzby-pro-seniory-sue-ryder

Nakrm draka 2018

Slunce přálo letošní sportovně zábavné soutěži na zahradě Sue Ryder Nakrm draka. Celé odpoledne se neslo v pohádkovém duchu – klienti doprovázeni zaměstnanci, dobrovolníky či členy rodiny plnili nezvyklé úkoly. Pomoci nám přišli i firemní dobrovolníci ze Citibank. Podívejte se.

lista-sue-ryder

Sue Ryder vítězem v České ceně PR

Před začátkem prázdnin byly rozdány ceny za nejlepší projekty loňského roku v oblasti public relations. V kategorii Společenská odpovědnost a filantropie získal náš projekt Garáž Sue Ryder 1. cenu, směle tak konkuruje práci ve velkých agenturách. Radost máme dvojí – naše práce byla oceněna i z pohledu odborníků na PR a pak, že díky této kreativní jarní kampani a našim dárcům se podařily získat finance na nákup a obnovu nových polohovacích postelí pro naše klienty.

Výroční zpráva za rok 2017

Chcete vědět více o naší práci, aktivitách a životě v Sue Ryder? Právě jsme vydali výroční zprávu za rok 2017. Podívat a přečíst si ji můžete zde.

sluzby-pro-seniory-sue-ryder

Lidé Sue Ryder: Když se sen stane skutečností

„Chtěl bych se ještě jednou proletět a vidět zem z výšky. Létání je svoboda. Když jednou vzlétneš, tak na to nikdy nezapomeneš. Je to jako první pusa. Z té vzpomínky se ti vždycky zatočí hlava.“
„Tak si pojďte trochu zacvičit, já to létání zkusím vymyslet….“

Aktér tohoto příběhu, jedinečný a nezapomenutelný pan Bohuslav Krézek, účastník bojů u Tobruku a příslušník 311. perutě RAF, žil v Sue Ryder od jara roku 2000 do své smrti na podzim v roce 2003. Svým jedinečným způsobem pro humor se zapsal do vzpomínek nás všech, kteří jsme o něj pečovali…

Nejen tento příběh vyprávěný Michaelou Jankovskou, bývalou fyzioterapeutkou v Sue Ryder, najdete na www.20letsueryder.cz.