noviny-sue-ryder

Milí přátelé,

naše práce se skládá z mnoha drobností, které dohromady dávají obraz toho, jak bychom si představovali důstojné stárnutí. Zároveň také víme, jaké cesty nám pomáhají tuto misi splnit. Proto si můžete například přečíst o stropním závěsu, který pomáhá v péči o seniory s omezenou hybností.

V našich Novinách najdete i pozvánku na tradiční Ryder’s bazar, kde bude také poprvé představeno několik originální modelů z kolekce „udržitelné módy“, u kterých máte jistotu, že v nich nikoho jiného nepotkáte…

Příjemné počtení vám přeje

Denisa Ratajová

darcovstvi-sue-ryder

Díky dárcům pomáhá stropní závěs seniorům přímo na pokoji

Díky významnému daru dárkyně, která si nepřeje být jmenována, a štědrosti dalších – společností Volkswagen Financial Services a GfK Czech s.r.o. a pana Martina Kinsey – se nám podařilo získat šetrného a skvělého pomocníka v péči o klienty s omezenou nebo ztracenou hybností – zvedací systém Roomer. Přečtěte si, jak pomůcka funguje a jak vypadá její použití v praxi.

sluzby-pro-seniory-sue-ryder

Paní Terezie slavila 101. narozeniny!

Kdo by se nechtěl dožít tak úctyhodného věku s takovým úsměvem na tváři a životní energií… Společně jsme oslavili 101. narozeniny paní Terezky dortem, květinami a posezením. Prohlédněte si fotogalerii.

Britský velvyslanec na návštěvě

S radostí jsme přivítali na návštěvě britského velvyslance Nicka Archera. Svoji skvělou angličtinu s panem velvyslancem procvičila i paní Vlasta, obyvatelka Sue Ryder. Její manžel Generálmajor Alois Šiška byl československý pilot, který ve 2. světové válce létal v 311. československé bombardovací peruti RAF.

dobrocinne-obchody-sue-ryder

Ryder’s bazar nově na Novoměstské radnici

Přijďte v pondělí 28. května mezi 10 – 22 hod. na tradiční módní bazar, kde za skvělé ceny nakoupíte to nejlepší z dobročinných obchodů Sue Ryder. Opět nebudou chybět ani modely věnované známými návrhářkami. Nově na Novoměstké radnici na Karlově náměstí v prostorách Mázhauzu. Více o akci.

Vznikají originální modely značky Ryder’s Bazaar Collection

Víte co to je Slow fashion? Tato „pomalá“ či vhodněji udržitelná móda oslovuje v poslední době stále více lidí. Jedním z jejích principů je prodloužit životní cyklus oblečení jeho recyklací. Vzhledem k tomu, že na tom je založena podstata fungování našich dobročinných obchodů, vznikl společný nápad našeho obchodního týmu a jedné šikovné dobrovolnice vytvořit kolekci originálních modelů pod značkou Ryder´s Bazaar Collection. Modely budou představeny na Ryder´s bazaru. Více.

lista-sue-ryder

Lidé Sue Ryder

Po otevření Domova Sue Ryder v roce 1998 byli mezi našimi prvními klienty i váleční veteráni z 2. světové války. Většina z nich nás již opustila.. Byli výjimečnými osobnostmi, na které rádi vzpomínáme. V Sue Ryder s námi stále žije 95-letá paní Anna, která se jako mladičká aktivně zúčastnila těžkých bojů u Sokolova a Jasla… Když si paní Anna příležitostně oblékne uniformu, umí být ve svém požehnaném věku velice šik… I její příběh najdete na www.20letsueryder.cz.

sluzby-pro-seniory-sue-ryder

Odborné sympozium paliativní péče

Třetí seminář s českými lektory a zahraničním hostem bude věnován etickým otázkám, které vyvstávají při poskytování paliativní péče v domovech pro seniory. Seminář spolupořádá Domov Sue Ryder s Centrem paliativní péče 31. května od 10.00 do 17.30 hod. v krásném objektu Suverénního řádu Maltézských rytířů na Praze 1. Přihlášku a více informací najdete zde.